MINI-RECENZJA: Do trzech razy nie-sztuka dla TAKEN 3!!

Taken 3 2014
Reżyseria: Olivier Megaton
Scenariusz: Luc Besson, Robert Mark Kamen
Obsada: Liam Neeson, Maggie Grace, Forest Whitaker, Dougray Scott, Famke Janssen, Sam Spruell
Czas Trwania: 109 min


Smutny to dzień, w którym przyszło mi stwierdzić, że film akcji z Liamem Neesonem nie zasługuje u mnie na większą recenzję, tylko na mini-recenzję. Niestety, taka jest prawda. Nie mam o tym filmie zbyt wiele do powiedzenia, a to co mam, do pochlebstw raczej nie należy.

Fabuła jest durna i naciągana do tego stopnia, że zaczynamy tęsknić za jakże sztampowi czarnymi charakterami z części drugiej. Sceny akcji, które co do zasady ratują tego typu poziom merytoryczny, są zrobione tragicznie. Wszystko sprowadza się do szybkich cięć, przyspieszeń i różnych innych zabiegów, które sprawiają, że nic w tych scenach nie widać, a rezultatem z kolei tego jest to, że przestaje nam zależeć.

Liam Neeson robi co może, ale nie sposób nie odnieść wrażenia, że nawet on czuje się zmęczony materiałem, z którym przyszło mu się tu zmierzyć. Niby chcą trylogię TAKEN zakończyć i nie kręcić kolejnych części. Oby tak było, bo ten wrak już daleko nie zajedzie i ze zwykłej przyzwoitości wypadałoby go w końcu oddać na złom.

Kaczmar

Sprawdźcie recenzję tego, jak i innych filmów na

nl1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *