MINI-RECENZJA: DRACULA UNTOLD powinien jednak zostać nieopowiedziany!

Dracula Untold 2014
Reżyseria: Gary Shore,
Scenariusz: Matt Sazama, Burk Sharpless
Obsada: Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper, Art Parkinson, Charles Dance
Czas Trwania: 92 min

Ech … co Marvel najlepszego narobił? Teraz szef każdego studia marzy o stworzeniu jednego uniwersum dla kilku bohaterów, do których akurat posiada prawa, każdemu z nich poświęcić jeden film, a potem zebrać ich do kupy w jednym. To właśnie Universal postanowił zrobić ze swoimi klasycznymi potworami Drakulą, Mumią, Frankensteinem i Wilkołakiem, a na pierwszy ogień poszła historia rumuńskiego krwiopijcy.

Mam olbrzymią nadzieję, że pozostałe filmy z tego projektu będą nieco lepsze, bo tutaj wszystko było tak cholernie nijakie, że nawet nie chce mi się o tym filmie za dużo pisać. Ok – tragiczna historia, ok – wspaniały władca, ok. – dużo scen walki, ok – o kurczę, Jakub Gierszał w hollywoodzkim filmie. Tylko co z tego? Przysięgam, że zdecydowanej większości z tego filmu nie pamiętam, a oglądałem go niedawno.

Jedyne co sprawiało, że film się jakoś wyróżniał, to fakt, że Luke Evans bardzo dobrze odegrał swoją rolę i mam nadzieję, że przy następnych filmach, w których zagra Drakulę trafi na lepszych reżyserów i scenarzystów, bo tutaj to żal mi normalnie gościa było. Film nie był zły, ale nie był też dobry … był nijaki, a to jest chyba często najgorsze z możliwych przewinień.

Kaczmar

Sprawdźcie recenzję tego, jak i innych filmów na

nl1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *