12 sposobów na zarobienie gotówki – część 2

Kolejna część naszych sposobów na zarobek w internecie.

Napisz i sprzedaj eBook
Masz świetny pomysł na książkę, a jeszcze lepiej napisaną? W sklepie internetowym każdy może opublikować eBook i zostać certyfikowanym autorem. Niezależnie od tego, czy jest to thriller, romans, wspomnienia czy literatura faktu, po opublikowaniu książki i nadaniu jej tytułu, otrzymasz odpowiedni procent ze sprzedaży. Amazon jest jednym z największych sprzedawców internetowych, nawet jeśli nie jesteś pewien, czy ktoś będzie zainteresowany, warto spróbować zarobić trochę dodatkowej gotówki wystawiając u nich książkę online.

Utwórz kurs online
Skorzystaj z rosnącego rynku e-learningu i stwórz własny kurs online. Od ogrodnictwa po projektowanie gier, bez względu na twoją pasję, na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie chciał się tego nauczyć. Możesz ustawiać własne ceny za swoje kursy. Niejeden zaczynał od darmowych kursów, później z czasem zyskania na popularności wprowadzał drobne opłaty, a teraz zarabiają pokaźne sumy na kursach online.

Freelancing
Jeśli jesteś ekspertem w konkretnej dziedzinie, bez względu na to, czy jest to projektowanie graficzne, media społecznościowe czy edycja wideo, możesz zarabiać trochę więcej. W sieci znajdziesz szybko strony internetowe posiadające różnego rodzaju zadania od robienia prostego logo, aż po programowanie stron internetowych. Zadania różnią się zarówno czasem trwania, jak i wynagrodzeniem.

Trener online
Podobnie jak freelancer, jest to dla każdego, kto uważa się za eksperta w danej dziedzinie. Tylko zamiast wiedzy o programach i oprogramowaniu musisz posiadać jedne z najbardziej pożądanych „umiejętności miękkich”. Jesteś empatyczny i wyrozumiały? Wspaniale! Spróbuj swoich sił w coachingu relacji. Znajomi widzą cię jako swoją najlepszą pomoc? Trening kariery może być Twoim powołaniem. Istnieje mnóstwo różnych sposobów, dzięki którym możesz przekształcić swoją pasję w legalny zarobek, tak aby inspirować i motywować innych.

Sprzedaj niepotrzebne ubrania i dodatki
Na pewno udało Ci się zrobić już wiosenne porządki w szafie i znalazłeś wiele starych swetrów, czy koszul, których nie miałeś na sobie od lat. Wypierz wszystko, wyprasuj i wystaw do sprzedaży na jednym z portali umożliwiających sprzedaż odzieży. Nie wymaga to wiele wysiłku, a na pewno pomoże ci zarobić dodatkowe pieniądze, które będziesz mógł dołożyć do swojego domowego budżetu.

Załóż bloga lub kanał na Youtube
Podczas domowej kwarantanny wiele osób spędza jeszcze więcej czasu w internecie. Od zawsze chciałeś założyć bloga lub konto na instagramie, na którym będziesz dzielić się radami ze swoimi odbiorcami? A może marzy ci się kanał na Youtube, na który będziesz dodawał filmy? To świetny czas, by zdecydować się na ten krok. Na samym początku oczywiście nie przyniesie ci to zarobku, jednak z czasem może być to świetny sposób na dodatkowy zarobek.

Poszukaj pracy zdalnej
Istnieje wiele ofert dodatkowej pracy zdalnej, na którą potrzebujesz jedynie kilka godzin dziennie lub nawet tygodniowo. Jeśli masz dużo wolnego czasu może to być świetny sposób na szybki i łatwy zarobek podczas domowej kwarantanny. Przejrzyj wszystkie ogłoszenia i wybierz te, które najbardziej ci odpowiadają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *